SEO چیست؟

سئو كه به انگليس SEO  مخفف بهینه سازی موتور جستجو است که مجموعه ای از اقدامات طراحی شده برای بهبود ظاهر و موقعیت صفحات وب در نتایج جستجوی ارگانیک است. از آنجایی که جستجوی ارگانیک برجسته­ترین راه برای افراد برای کشف و دسترسی به محتوای آنلاین است. یک استراتژی SEO خوب برای بهبود کیفیت و کمیت ترافیک وب سایت شما ضروری است. شما بعد از طراحي وب سايت خود مي توانيد سئو را آغاز كنيد .

چرا سئو مهم است؟

برای درک ارزش سئو، اجازه دهید تعریف خود را به سه بخش تقسیم کنیم:

نتایج جستجوی ارگانیک

فهرست‌های بدون پرداخت در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) که موتور جستجو تعیین کرده است به درخواست کاربر مرتبط است. تبلیغات (در این زمینه، تبلیغات PPC یا پرداخت به ازای کلیک) بخش قابل توجهی از بسیاری از SERP ها را تشکیل می دهند. نتایج جستجوی ارگانیک متمایز از این تبلیغات است زیرا بر اساس الگوریتم های رتبه بندی ارگانیک موتور جستجو قرار می گیرند تا پیشنهادات تبلیغ کننده. شما نمی توانید برای رتبه بندی صفحه خود در نتایج جستجوی ارگانیک هزینه ای بپردازید.

نتایج جستجوی ارگانیک در مقابل پولی :

کیفیت ترافیک ارگانیک

کاربر و درخواست جستجوی او چقدر به محتوای موجود در وب سایت شما مرتبط است. شما می توانید تمام بازدیدکنندگان جهان را جذب کنید، اما اگر آنها به سایت شما می آیند زیرا گوگل به آنها می گوید که شما منبعی برای رایانه های اپل هستید، در حالی که واقعاً کشاورز هستید که سیب می فروشید، آن بازدیدکنندگان احتمالاً سایت شما را بدون آن ترک می کنند. تکمیل هر گونه تبدیل ترافیک با کیفیت بالا فقط شامل بازدیدکنندگانی می شود که واقعاً به محصولات، اطلاعات یا سایر منابعی که سایت شما ارائه می دهد علاقه مند هستند. سئوی با کیفیت بالا بر تلاش موتور جستجو برای تطبیق هدف جستجوی کاربر با صفحات وب لیست شده در SERP سرمایه گذاری می کند.

مقدار ترافیک ارگانیک

تعداد کاربرانی که از طریق نتایج جستجوی ارگانیک به سایت شما می رسند. کاربران به احتمال زیاد روی نتایج جستجویی که نزدیک بالای SERP ظاهر می شوند کلیک می کنند، به همین دلیل مهم است که از استراتژی SEO خود برای رتبه بندی صفحات مرتبط تا آنجا که می توانید استفاده کنید. هر چه بازدیدکنندگان باکیفیت بیشتری را به سایت خود جذب کنید، احتمال افزایش تبدیل های ارزشمند بیشتر می شود.

اگر شما یک آژانس یا سئو داخلی هستید که به دنبال منابعی برای آموزش مشتریان یا سهامداران شرکت خود در مورد بازاریابی جستجو هستید، پیشنهاد می کنیم این ارائه را در مورد اصول و ارزش سئو کپی کنید، شخصی سازی کنید و به اشتراک بگذارید.

سئو چگونه کار می کند؟

موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ از خزنده هایی که گاهی ربات یا عنکبوت نیز نامیده می شوند، برای جمع آوری اطلاعات در مورد تمام محتوایی که می توانند در اینترنت پیدا کنند، استفاده می کنند. خزنده از یک صفحه وب شناخته شده شروع می شود و پیوندهای داخلی به صفحات داخل آن سایت و همچنین پیوندهای خارجی به صفحات سایر سایت ها را دنبال می کند. محتوای موجود در آن صفحات، به‌علاوه زمینه پیوندهایی که دنبال می‌کند، به خزنده کمک می‌کند تا بفهمد هر صفحه درباره چیست و چگونه از نظر معنایی به همه صفحات دیگر در پایگاه داده عظیم موتور جستجو، به نام فهرست، متصل است.

هنگامی که کاربر یک پرس و جو را در کادر جستجو تایپ می کند یا بیان می کند، موتور جستجو از الگوریتم های پیچیده استفاده می کند تا آنچه را که معتقد است دقیق ترین و مفیدترین لیست نتایج برای آن پرس و جو است، بیرون بکشد. این نتایج ارگانیک می‌تواند شامل صفحات وب پر از متن، مقاله‌های خبری، تصاویر، ویدیوها، فهرست‌های کسب‌وکار محلی و دیگر انواع محتوای خاص باشد.

عوامل زیادی در الگوریتم‌های موتورهای جستجو وجود دارد، و این عوامل همیشه در حال تغییر هستند تا با تغییر رفتار کاربر و پیشرفت‌های یادگیری ماشین همگام شوند. در اینجا نحوه رتبه بندی گروهی از کارشناسان اهمیت آنها آمده است:

نتایج نظرسنجی فاکتورهای رتبه بندی گوگل

سئوکاران از درک خود از این عوامل رتبه‌بندی برای توسعه و اجرای استراتژی‌های بازاریابی جستجو استفاده می‌کنند که شامل تعادلی از بهترین شیوه‌های درون صفحه، خارج از صفحه و فنی است. سازمانی که امیدوار است رتبه های بالای SERP را به دست آورد و حفظ کند و در نتیجه ترافیک کاربران با کیفیت بالا را زیاد کند، باید از استراتژی ای استفاده کند که تجربه کاربر را در اولویت قرار دهد، تاکتیک های رتبه بندی غیر دستکاری را به کار گیرد و در کنار موتورهای جستجو و کاربران تکامل یابد.

 

لازم به ذکر است که در حالی که سایر روش‌های بازاریابی دیجیتال مانند بهینه‌سازی نرخ تبدیل (CRO)، تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC)، مدیریت رسانه‌های اجتماعی، بازاریابی ایمیلی و مدیریت جامعه اغلب با SEO مرتبط هستند، این تاکتیک‌های دیگر عموماً مرتبط هستند. خارج از محدوده و تعریف بازاریابی جستجوی سنتی.

سئو را اگر بخواهيم به صورت ساده تر توصیف کنیم یعنی اینکه سایت خود را بهتر در معرض دید موتورهای جستجو قرار دهید !

لوگوی سئو

راه هایی که موتورهای جستجو ما را بهتر می بینند :

1 – متاتگ‌ها در کدنویسی سایت ما باید به‌ خوبی تعریف و مقداردهی شده باشند.
2 – در سایتمان آدرس‌های مناسبی تولید کنیم !
3 – لینک سایت خود را در سایت‌های دیگر معرفی کنیم (سایت‌های خوب‌تر مساوی خود ما هستند).
4 – قوانین مربوط به موتورهای جستجو را رعایت کنیم.

بررسی کلمات کلیدی

بررسی می کنیم که چه کلمات و عباراتی در زمینۀ کاری شما اهمیّت دارند.

بهینه‌سازی وب سایت

محتوا و ساختار وب سایت شما را برای موتورهای جستجوگر آماده می‌کنیم.

ساخت لینک اصولی

ساخت لینک توسط نیروی انسانی و با ایجاد تنوع مناسب انجام می‌شود.

چرا و به چه علت باید سایت خود را  بهینه سازی کنیم ؟

افزایش بازدید کننده  سایت صورت واقعی
بالا بردن رتبه سایت در گوگل

که هردومورد فوق می تواند منجر به جلب مشتری های بیشتر شود .

چرا سئو جزو مهمترین ابزار و راهکار تبلیغات اینترنتی است ؟

مصرف کنندگان و کاربران خانگی برای خرید کالا و دریافت سرویس مورد نظر خود در گوگل جستجو می کنند.
کاربران تنها صفحه اول نتایج جستجو گوگل را بررسی می کنند و به صفحات بعدی مراجعه نمی کنند.
قرار داشتن در رتبه اول گوگل فروش شما را افزایش خواهد داد.